22 Ağustos 2014 Cuma

Yatak, yemek ve Harvey Specter.

Şimdi eşim dostum beni hasta sanıyor yastayım hiç kimse bilmiyor. Şaka şaka diyeceğim, ama durum daha da kötü. Hastayım ve dostlarım beni arayıp sormuyor. Annem, babam kardeşlerim dahil. Ayrıca bünyem o kadar bozuk ki, Ferhat Göçerin şarkisini mırıldanıp duruyorum. Yok adam belki çok sağlam müzisyendir ama ben bilmiyorum, dinlemiyorum. Nerden yerleştiyse bilinç altıma. Diyorum iste hastayım kimse inanmıyor. Yoksa Ferhat Göçer dinleyebilecek duygusallık yok bende. Yok yastaymış ama dostları bilmiyormuş hasta sanıyorlarmış, kızı bile varmış ve evliymiş sevmediği bir kadınla. Piç ya niye evlendin o zaman. Vesaire filan neyse.

Yazın ortasında millet bikinisini giyip happy hour saatlerinde zıplarken, ben grip olmuş yatıyorum. Grip mi oldum onu da bilmiyorum, burnum akmıyor yani ama ayağa kalktığım an beynim akıyor, dünya dönüyor. Kaburgalarımın arasına bıçak saplanıyor gibi ve en kötüsü iştahım fil gibi. Dünyaları yedim şu iki günde. Sucuklu kaşarlı tostlar, çorbalar, hektarlarca çay, Nutella arası ekmekler. Nutella arası evet. Bir dilim ekmeğe yarım kavanoz Nutella gidiyor çünkü. Ögrkk midem bulandı demeyin ve hasta bir insanın iştahı sıfır olmalı da demeyin. Benim bünye doğuştan iki kişilik olduğu için her zaman tavan yani. 

Ateşim var mi onu bilemeyeceğim. Malum kimse arayıp sormuyor, ateşimi ölçende yok. Dimi annneee! Hani okursan yazıyı belki vicdan yaparsın. Ayy hasta olunca da hiç çekilmiyorum. Kadıncağız zaten haftada 60 saat çalışıyor. Bende de bir nazlar bir çocuksu hareketler. Ama ihtiyacım olan bu, bir çorba getirenim bir ateşimi ölçenim, aa canim gel film izleyelim neşen yerine gelir diyenim. Yok arkadaş yok. Bu arada acayip nankör oluyorum hasta olunca şuan fark ettim. Dün akşam hadi hazırlan çıkıyoruz kendine getireceğiz seni diyen arkadaşlar. Sabah “Nasıl oldun lan” diye mesaj atan antenime(kod ismi Anten). Seviyorum sizi.

En son üç sene önce hasta olmuştum. En sevdiğim özelliklerimden biri, bünyem domuz gibidir. Ama işte arada bir yakalanıyorum bende hastalığa. Üç sene önce de kendimi böyle kitlemiştim. Gripten değil sanırsın yalnızlıktan ölmek üzereydim. Kendimi hiç öyle kötü hissetmemiştim. Sanki kolumu testereyle kesmişlerde öylece zalimce bırakmışlar gibiydim. Yaralı yavru ceylan gibi günlerce yattım o yatakta. Gerçekten şimdi tekrar hatırlayınca üzüldüm o halime. Sevgili babuşka’m bana tarhana çorbası yapmıştı. İykk o neydi kızım öyle tarhana tarlasını yiyeydim daha lezzetli olurdu, ama içinde ki sevgi mis mis. Unutmadığım şeylerden biri yani. Sağol babuşka! O kendini biliyor. Ve buz adam’dan gecenin yarısı gelen “nasıl oldun” mesajı. Şuan dejavu oldum gibi tekrar yatak döşek düşünce. Bazı şeyler unutulmuyor.

Bu arada Allahım sen koru kimseye ağır, şifası olmayan hastalık verme. Bak ilik donor’u bile oldum aslında okadar da bencil biri değilim. Hatta organlarımı da bağışlamayı düşünüyorum. (Ay günah kızım Allahın verdiğini dırdırdır... diye bana etik, her şeyin doğrusunu bilen Müslüman kesilip tartışma açmayın.) Daha araştırıyorum ama yapacağım bir güzellik. Sahibinden tertemiz dalak. Hehehe esprilerim bile berbat. Allahım hemen iyileşmek istiyorum. 

İki gündür Suits izlemekten kendimi avukat sanmaya başladım. Hatta her an Harvey Specter kapımı çalacak, bir anlaşma yapmaya gelecek gibi hissediyorum. Onun karşı konulmaz karizmasına karşı koyup duman edeceğim Harvey Specter’i filan. Oof fena kitledim kendimi. Yatak, yemek ve Suits. Hasta olmasaydım güzel bir üçlü olurdu. Ve emzik misali elimden düşmeyen telefon. Saçma sapan kişilere kitledim vakit kovalamaca olsun diye.

Benim bir an ayağa kalkıp sosyal hayata dönmem lazim. Yoksa fena. 
En kötüsü daha tatile gidecektim ben yeaaaaa.

Aslında en büyük sorunum neye ihtiyacım olduğunu söyleyememek.

-Anne gel bir çorba yap bana.

2 yorum:

  1. Tarhana corbasi iyi giderdi Simdi,blogumda dün yayinlamistim :)
    GECMIS OLSUN, bol limonlu,zencefili ,karanfilli sifa cayini bir dene,belki iyi gelir.
    Bizde ,Harvey hastasiyiz :)

    YanıtlaSil